Ambrúz s Čiliakom sa predstavia v Šternberku


         Miro Majláth

Seriál pretekov automobilov do vrchu, FIA European Hill Climb Championship, ale aj FIA Historik Hill Climb Championship pokračujú ďalším kolom na severe Moravy, v Šternberku. Samozrejme oba sa nezaobídu bez účasti Slovak National Hill Climb Teamu.

Po pretekoch v Čiernej Hore, či Poprade sa pretekový kolotoč Slovak National Hill Climb Teamu nezastaví ani počas nadchádzajúceho víkendu. Práve počas neho totiž štartuje ďalšie, v poradí už piate kolo seriálu FIA European Hill Climb Championship 2018, ale aj štvrté kolo seriálu Historik Hill Climb Championship 2018. A presne v týchto dvoch šampionátoch bojujú o body aj slovenskí reprezentanti v pretekoch automobilov do vrchu, Peter Ambrúz a Miro Čiliak.

Peter Ambrúz sa, na všetkým dobre známej trati v Šternberku, postaví na štart medzi takmer osemdesiatkou jazdcov seriálu FIA EHCC. Rovnako ako aj na doterajších podujatiach mu na trati dlhej 7800 metrov bude robiť vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX. Peter bude bojovať hlavne o body v rámci kategórii I. a triede N.

Miro Čiliak má za sebou úspešné preteky v Rechbergu, v Zaluži, ale na Jahodnej, pričom v rámci všetkých troch kôl šampionátu FIA HHCC bral množstvo bodov. Samozrejme Mira Čiliaka budú mať možnosť diváci sledovať v spolupráci s formulou Metalex MTX 1-06.

  1. ročník FIA EHCC Ecce Homo Šternberk 2018 odštartuje v dňoch 2. – 3.júna 2018 na trati v Šternberku. Tá je 7800 metrov dlhá, pričom na jazdcov na nej čaká výškový rozdiel 307 metrov, ale aj množstvo zákrut. V programe pretekov sú dve tréningové jazdy v sobotu 2.6.2018 a v nedeľu 3.6.2018 sa budú konať dve súťažné jazdy, ktorých súčet časov nakoniec určí aj konečné poradie pretekov.

Prečítajte si aj: