Pecuchovi s Dudášovou sa splnil detský sen


         Miro Majláth

Predviesť svoje jazdecké umenie pred niekoľko stotisíc fanúšikmi rally športu. Takýto sen mala už dávno posádka Slovak National Hill Climb Teamu, Roland Pecuch a Viktória Dudášová.

Ten sen sa im splnil v rámci tohtoročnej Star Rally Barum Rally Zlín. Spoločne s vozidlom Lada VAZ 2107 sa predviedli najskôr v piatok večer (24.8.2018) na mestskej rýchlostnej skúške v uliciach Zlína a následne v sobotu (25.8.2018) na rýchlostných skúškach, na ktorých súťažili aj posádky bojujúce o body v rámci seriálu FIA European Rally Championship. Škoda, len, že kvôli drobnému výletu mimo trať a následnému poškodeniu výfukového systému nedorazili až do cieľa.

„Stať sa súčasťou legendárnej Barum Czech Rally Zlín, podujatia, ktoré je už veľa rokov zaradené do seriálu FIA ERC, bol náš veľký sen. V tomto roku sme však dostali od Slovak National Hill Climb Teamu, ktorý reprezentujeme, možnosť vyskúšať si túto súťaž v rámci Star Rally. Samozrejme sme sa tomu neskutočne potešili a pravdupovediac ja som tomu uveril až keď sme stáli na štarte mestského okruhu. Bolo to niečo šialené, to množstvo divákov, tá neskutočná atmosféra. To sa ani nedá opísať. V rámci Star Rally sme štartovali v kategórii Legend, čo znamená, že súťažné posádky nemajú meraný čas a idú hlavne pre oko diváka. A tak sme túto našu zlínsku premiéru aj poňali a kde sa dalo, všade som posielal našu „žigu“ dverami dopredu. V sobotu som ale bol v jednej zákrute trochu širší a po „vymetení škarpy“ sa mi podarilo utrhnúť výfukové potrubie. Na mieste sme to nevedeli opraviť a tak sme sa aj z dôvodu ušetrenia auta na nadchádzajúcu RallyTrebišov rozhodli odstúpiť. Chcel by som ešte raz aj touto formou poďakovať vedeniu Slovak National Hill Climb Teamu za dôveru a možnosť splniť si tento nádherný sen,“ opísal zlínske dobrodružstvo Roland Pecuch.

Tak ako už Roli naznačil, posádku bratislavského tímu budeme mať možnosť sledovať v rámci predposledného kola slovenského rally šampionátu v Trebišove. Ale o tom sa dozviete v inej správe.

Prečítajte si aj: