Peter Ambrúz a Miro Čiliak si idú po ďalšie európske body do Ilirskej Bistrice


         Miro Majláth

Dvojica pretekárov bratislavského Slovak National Hill Climb Teamu sa predstaví fanúšikom pretekov automobilov do vrchu v slovinskej Ilirskej Bistrici.

Opäť je tu víkend, keď v Slovak National Hill Climb Teame bojujú jazdci naraz na dvoch frontoch. Zatiaľ čo dve rally posádky o ktorých sme písali v inej správe budú bojovať o body v Trebišove, Peter Ambrúz a Miro Čiliak si to rozdajú so súpermi v rámci kopcového podujatia GHD Petrol Ilirska Bistrica 2018 v Slovinsku. Pre Petra, ale ani pre Mira preteky v slovinskej Ilirskej Bistrici nebudú ničím novým. Tunajšiu trať, ktorej dĺžka je 5010 metrov už poznajú obaja z minulosti. Podujatie je zaradené do seriálov FIA European Hill Climb Championship a FIA Historik Hill Climb Championship, čiže do dvoch najvyšších európskych seriálov, pričom počet prihlásených sa v tomto roku vyšplhal až na číslo dvestotrinásť. Samozrejme, medzi nimi sa predstaví aj dvojica slovenských reprezentantov zo Slovak National Hill Climb Teamu.

„V minulom roku sme spolu s Mirom na tomto podujatí štartovali. Musím povedať, že organizácia bola na vysokej úrovni, trať bola pekná, všetko klapalo tak ako malo a dobre sme sa tu cítili. Ideme obaja bojovať o veľmi dôležité body, veď do konca európskeho šampionátu ostávajú už iba dva preteky, v Ilirskej Bistrici a následne v chorvátskom Buzete. Dúfam, že sa nám tu bude rovnako dobre dariť ako v minulom roku a domov odvezieme obaja potrebný počet bodov. Naše autá by mali byť pripravené dobre, Mirovi to počas minulého víkendu na Ústeckej21 fungovalo naozaj perfektne a ja som zvedavý ako bude fungovať moje Mitsubishi Lancer EVO IX po oprave, keď som na ňom mal nízky turbo tlak. Necháme sa prekvapiť,“ povedal Peter Ambrúz.

Podujatie GHD Petrol Ilirska Bistrica 2018 štartuje počas nadchádzajúceho víkendu, čiže v dňoch 1. – 2.9.2018. Ako sme už hovorili, podujatie je zaradené do európskeho šampionátu, čiže v sobotu jazdcov čakajú tréningové jazdy a v nedeľu dvojica súťažných, ktoré rozhodnú aj o konečnom poradí pretekov.

Prečítajte si aj: