Slovak National Hill Climb Team pokračuje do slovinského Lučine


         Miro Majláth

Seriál FIA International Hill Climb Cup, ale aj seriál FIA CEZ Historik pokračuje na pretekoch v slovinskom Lučine. Na štarte nebude chýbať ani dvojica slovenských reprezentantov, Peter Ambrúz a Miro Čiliak.

Už týždeň po pretekoch v Nemecku sa seriál FIA International Hill Climb Cup sťahuje do Slovinska, do Lučine. Tu v rámci seriálu FIA IHCC s Mitsubishi Lancer EVO IX, odštartuje Peter Ambrúz, slovenský reprezentant v pretekoch automobilov do vrchu, ktorému aktuálne v spomínanom seriáli patrí vedúca priečka priebežného poradia v rámci kategórie I.

Na trati v Lučine sa po boku Petra objaví aj ďalší slovenský reprezentant, v tomto prípade v rámci seriálu FIA Central European Zone historikov, Miro Čiliak. Ten bude v Lučine bojovať v spolupráci s formulou Metalex MTX 1-06 o body do seriálu FIA CEZ Historik.

„Na preteky do Lučine ideme vo dvojici, pričom Miro trať nepozná. Ja som tu štartoval asi pred deviatimi, desiatimi rokmi ešte s vozidlom Opel Astra GSI Trať bola pekná, jej dĺžka je 3950 metrov a prevýšenie je 200 metrov. Pred časom tu bol aj dobrý asfalt, aký je dnes to uvidíme až na mieste. Samotná trať bola kombináciou rýchlych sekcií a technickej časti, pričom prechádza aj jednou obcou, čo je zaujímavé. Profil trate vyhovuje obom. Verím, že sa nám obom bude v Lučine dariť a privezieme domov ďalšie body, ktoré nám upevnia vedenie v spomínaných seriáloch do ktorých bodujeme,“ zhrnul v krátkosti Peter Ambrúz.

Podujatie GHD Lučine 2018 odštartuje v dňoch 10. – 12.8.2018. O tom, ako sa darilo dvojici slovenských reprezentantov vás budeme informovať opäť po víkende.

Prečítajte si aj: