Slovak National Hill Climb Team v Trebišove s Pecuchom a Hudym


         Miro Majláth

Poriadne naplnený rozvrh podujatí Slovak National Hill Climb Teamu doplní okrem kopcových podujatí aj rally súťaž. V tomto prípade sa jedná o predposledné podujatie seriálu Majstrovstvá Slovenska v rally 2018.

V poradí 2. ročník DeutschMann Rallye Trebišov 2018 odštartuje aj dvojica posádok Slovak National Hill Climb Teamu a to Vlado Hudy s Jarom Frischom a Roland Pecuch s Viktóriou Dudášovou.

Vlado s Jarom budú spoločne s Hondou Civic TypeR bojovať o ďalšie body v rámci triedy 8. Tých majú doposiaľ na svojom konte päťdesiatdva a patrí im priebežná štvrtá priečka v triede. Obaja sú Košičania a trate v Trebišove, ktoré bývajú zaradené aj do pre nich domácej Rally Košice dôverne poznajú a tak určite budú chcieť vylepšiť svoje bodové konto.

S vozidlom Lada VAZ 2107 sa divákom v Trebišove predstaví aj druhá posádka Slovak National Hill Climb Teamu, Roland Pecuch a Viktória Dudášová. Pre nich budú trate na Rally Trebišov novinkou, keďže minulý rok tu síce štartovali, ale iba v rámci seriálu Slovenský Rally Pohár a ten má oproti veľkým majstrovstvám skrátené trate. Keďže im však patrí v priebežnom poradí druhé miesto v triede 6 so stratou iba tri body na vedúcu posádku, urobia všetko preto aby aj na tomto podujatí uspeli.

Podujatie 2. DeutschMann Rallye Trebišov 2018 štartuje už počas piatku 31.8.2018 kedy súťažiace posádky najskôr čaká predvečerný mestský okruh, ktorý je do súťaže zaradený ako prvá rýchlostná skúška a následne vo večerných hodinách aj predstavenie súťažiacich na štartovej rampe. Chlieb v rámci Trebišov sa bude lámať v sobotu, keď súťažiaci absolvujú celkovo deväť náročných rýchlostných skúšok. Meno víťaza, ale aj to ako darilo dvojici posádok Slovak National Hill Climb Teamu sa dozvieme v sobotu (1.9.2018) po 17 tej hodine.

Prečítajte si aj: